סה"כ צפיות בדף

יום רביעי, 23 ביולי 2014

השימוש שחמאס עושה באזרחי רצועת עזה כ"מגן אנושי"

השימוש שחמאס עושה באזרחי רצועת עזה כ"מגן אנושי"

פתח דבר
כמו שכולנו יודעים חמאס מבצע פשעי מלחמה בקרב אוכלוסיית עזה שנים ארוכות וגם בימים אלו . לפניכם ריכוז מידע ונתונים לגבי משנתו הסדורה של חמאס לשימוש באוכלוסיית עזה ויישומה בשטח.
סיכום זה נועד לסייע ולהוות בסיס להסברה הישראלית בנוגע ללמה בעזה רע . ללא כל קשר למה קורה בצד שלנו הישראלי אלא כפונקציה של התנהלות חמאס בעזה בלבד.
ע"מ להיות מוכוון שאלה ריכזתי את הנתונים על פי שאלות נפוצות שבדרך כלל נשאלות לגבי המתרחש בעזה.

* * מקורות עיקריים: * * *
המידע מסתמך בעיקרו על מאמרי "מרכז מידע למודיעין וטרור" מתקופות שונות ובעיקר מאמר תגובה על דו"ח גולדסטון המכיל למעלה מ300 עמודים של מחקר והוכחות על פשעי המלחמה שחמאס ביצע ומבצע, כמו גם אשכולות/דיווחים מרוטר מהתקופה האחרונה.
בנוסף למאמרים הוספתי סרטונים של דו"צ ומהרשת בכלל מתקופת מבצע "צוק איתן" בעיקר שממחישים באופן מובהק שחמאס ממשיך להשתמש באוכלוסיית עזה כמגן אנושי ולמעשה רוצח את אזרחיו בכוונה תחילה.

* * שאלות שלא פעם נשאלות בנוגע למתרחש בעזה: * * *
למה אזרחים נפגעים בעזה?
למה ילדים נפגעים בעזה?
למה בתי חולים ואמבולנסים נפגעים בעזה?
למה בתי ספר נפגעים בעזה?
למה מסגדים נפגעים בעזה?
למה העיתונאים נפגעים בעזה? ועוד

* * המאמר של "מרכז המידע למודיעין ולטרור" בנוגע לדו"ח גולדסטון: * * *
התנהלות חמאס ואופיו של איום הטרור מרצועת עזה 
בחינת תכני דו"ח גולדסטון לעומת הממצאים העובדתיים 
מרץ 2010 | מרכז המידע למודיעין ולטרור המרכז למורשת המודיעין
http://www.terrorism-info.org.il/Data/pdf/PDF1/g_report_h1_515208845.pdf

זהו מסמך עם למעלה מ300 עמודים בנוגע לפשעיו של חמאס והתנהלותו במהלך עופרת יצוקה. החלק המעניין/חשוב במסמך זה לדעתי הוא חלק ב' שהתבססתי בעיקר עליו.

* * שימושים צבאיים שנעשים ע"י חמאס במוסדות ובמתקנים ציבוריים וממשליים: * * *
א. כללי
ב. מסגדים
ג. בתי חולים ואמבולנסים
ד. מוסדות חינוך

* * טקטיקות הלחימה של חמאס בשטח בנוי צפוף אוכלוסין: * * *
א. היטמעות בקרב אזרחים בדגש על ילדים.
ב. שימושים צבאיים בהיקף נרחב בבתי מגורים.
ג. החלפת המדים בבגדים אזרחיים.
ד. מיקום תשתיות צבאיות במקומות מגורים או בקרבתם.
ה. בניית מנהרות למילוט ולהתקפה מתוך בתי מגורים.
ו. הפיכת שכונות מגורים למתחמי לחימה.
ז. אילוץ תושבים להישאר במוקדי לחימה.
ח. ירי רקטות ופצצות מרגמה מקרב ריכוזי אוכלוסייה.
ט. הזעקת אזרחים על מנת שישמשו כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בתי פעילי טרור ע"י חיל האוויר הישראלי.

* * * * * *

שאלה: למה אזרחים נפגעים בעזה? מגן אנושי

* * דיווחים (בעיקר מרוטר ומרכז המידע למודיעין וטרור) * * *

אחסון אמצעי לחימה בבתי פעילי טרור ברצועה: המקרה של אבראהים אלשואף, מפקד בכיר בג'האד האסלאמי בפלסטין, אשר ביתו הותקף מהאוויר 
פורסם: 17/07/2014 סוג: מאמר
במהלך מבצע "צוק איתן" הותקפו מהאוויר בתי מחבלים, שבהם אוחסנו אמצעי לחימה ומהם התנהלה פעילות צבאית - טרוריסטית. במסגרת זאת הותקף ב-8 ביולי 2014 ביתו של אבראהים אלשואף, פעיל בכיר בג'האד האסלאמי בפלסטין. על פי התקשורת הפלסטינית הועברה לדיירי הבית ע"י צה"ל התרעה מוקדמת וניתנה להם שהות לעזוב אותו.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20677

במבצע "צוק איתן" שב ועשה חמאס שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בית פעיל טרור ע"י חיל האוויר הישראלי. 
פורסם: 10/07/2014 סוג: מאמר
במבצע "צוק איתן" שב ועשה חמאס שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" לשם מניעת תקיפת בית פעיל טרור ע"י חיל האוויר הישראלי. להערכתנו, ארגוני הטרור הפועלים ברצועה יגבירו את השימוש בשיטת פעולה זאת, ככל שימשך המבצע ותתרחב פעילות צה"ל.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20669

אזרחים פלסטינים עולים על גג בית משפחת כוארע (נושאים דגלים ירוקים המזוהים עם חמאס) ומתגודדים בפתח הבית. זאת כדי לשמש "מגן אנושי" לפעיל חמאס עודה כוארע, טרם תקיפת ביתו ע"י צה"ל (8 ביולי 2014, NABA.PS )
כללי
1. במסגרת התפיסה של שימוש באוכלוסייה כ"מגן אנושי" לפעילי טרור ולתשתיות הטרור, אימצו חמאס וארגוני טרור אחרים טקטיקת לחימה, שבמסגרתה הם מעודדים אזרחים להתקהל על גגות בתים כדי למנוע תקיפת בתי פעילי טרור ע"י חיל האוויר הישראלי. טקטיקה זאת, שנועדה להרתיע את ישראל מפני תקיפה, הופעלה על ידי ארגוני הטרור במבצע "עופרת יצוקה" והם שבים ועושים בה שימוש במבצע "צוק איתן" (במהלך ה-8 ביולי 2014).
2. ניתן להניח שחמאס ושאר ארגוני הטרור יעשו שימוש נוסף בטקטיקה זאת ובטקטיקות נוספות, שמטרתן להגן על פעילי טרור ותשתיות טרור, באמצעות אזרחים פלסטינים. השימוש באזרחים כב"מגן אנושי" עלול להתגבר ככל שתתרחב פעולת צה"ל במסגרת מבצע "צוק איתן". זאת, במטרה להקשות על הפעילות המבצעית של צה"ל ולעשות שימוש מדיני, הסברתי ומשפטי נגד ישראל בפגיעות הנגרמות לאזרחים "ביום שאחרי" (דוגמאות של טקטיקות השימוש באזרחים כב"מגן אנושי" ראו נספח ב').

השימוש באזרחים כ"מגן אנושי" מפני תקיפות אוויריות
תקיפת פעיל טרור ממשפחת כוארע – תמונת מצב ראשונית 
3. ב-8 ביולי 2014 הותקף ביתו של עודה כוארע, פעיל חמאס בן למשפחת כוארע בח'אן יונס, במסגרת התקיפות האוויריות במבצע "צוק איתן". בעקבות התקיפה דיווח אתר תקשורת מצרי, כי עדי ראייה מסרו לסוכנות הידיעות התורכית אלאנצ'ול שצה"ל התריע בפני בני ביתו של עודה כוארע, בכיר בגדודי עז אלדין, להתפנות מהבית בשל הכוונה לתקוף אותו (אתר מצר אלערבי, 9 ביולי 2014). בכתבה בעיתון הארץ (9 ביולי 2014) נאמר, כי לפי גורמי צה"ל פעל בבית משפחת כוארע חמ"ל של מפקד פלוגה מחטיבת ח'אן יונס של חמאס.
4. על פי התקשורת הפלסטינית התגודדו אזרחים רבים סביב הבית והם אף עלו לגג כדי לשמש "מגן אנושי" לפעיל חמאס ולמנוע תקיפת הבית (פלסטין אלא'ן, 8 ביולי 2014; ערוץ וטן, 8 ביולי 2014). על פי התקשורת הפלסטינית נהרגו במהלך התקיפה שבעה בני אדם וכמה נוספים נפצעו.

קריאת דובר חמאס לאזרחים לשמש "מגן אנושי" מפני תקיפות אוויריות 
5. ב-8 ביולי 2014 העניק דובר חמאס סאמי אבו זהרי ראיון בו קרא לאזרחי רצועת עזה לשמש "מגן אנושי" על פעילי הטרור המותקפים ע"י חיל האוויר הישראלי. בראיון (ערוץ אלאקצא, 8 ביולי 2014) הוא התייחס להתקפה, שהתרחשה באותו יום על בית משפחת כוארע ובמהלכה התרכזו אזרחים "חשופי חזה" מול מטוסי קרב ישראלים "כדי להגן על בתיהם". לדבריו, שיטת פעולה זאת כבר הוכיחה את עצמה והוא קרא לעם הפלסטיני לשוב ולאמץ אותה (סרטון של הראיון, ששודר בערוץ 10, כתבתו של צבי יחזקאלי, 8 ביולי 2014; ממר"י 9 ביולי 2014).

אזרחים פלסטינים מתקהלים גג בית משפחת כוארע בח'אן יונס (טלוויזית וטן, 9 ביולי 2014)
6. במהלך הראיון עם סאמי אבו זהרי ציין המראיין, כי בסמוך לבית משפחת כוארע הייתה התקהלות גדולה ואנשים עדיין עולים לגג הבניין כדי למנוע ממטוסי חיל האוויר לפגוע בו. המראיין הוסיף, כי שיטת פעולה זאת הוכחה בעבר כמוצלחת מאוד במקרה של השהיד נזאר ריאן וביקש תגובה. סאמי אבו זהרי השיב, כי העם הפלסטיני, לוחם הג'האד, מגן על בתיו בדמו וב"חזות חשופים". מדיניות זאת, לדבריו, הוכיחה עצמה כיעילה נגד ה"כיבוש" (ישראל) וחמאס קוראת לעם הפלסטיני להשתמש בה כדי להגן על בתיו(פרטים על שיח' נזאר ריאן, מטפח תפיסת השימוש באזרחים כ"מגן אנושי" על פעילי הטרור ברצועה, ראו נספח א').

המראיין: השימוש באזרחים כב(מגן אנושי) הונח כיעיל בימיו של השהיד נזאר ריאן (ממר"י, 9 ביולי 2014)

בתשובה קורא סאמי אבו זהרי לעם הפלסטיני לשוב ולאמץ שיטת פעולה זאת

(סרטון ערוץ 10, באדיבות צבי יחזקאלי. את הסרטון ניתן למצוא ביוטיוב: https://www.youtube.com/watch?v=7ejXZuvQ52E&feature=youtu.be)
7. בעקבות האירוע הוציא סאמי אבו זהרי הודעה בה גינה את תקיפת הבית בח'אן יונס. בהודעה הוא הדגיש, כי בעקבות התקיפה כל האזרחים הישראלים הופכים ליעד חוקי לתקיפה (אתר זמן פרס, 8 ביולי 2014).

חמאס מונעת מאוכלוסייה אזרחית מלהתפנות מאזורי סכנה 
פורסם: 21/11/2012 סוג: מאמר
למן תחילת מבצע "עמוד ענן" ביצע צה"ל שורה של פעולות, שנועדו למנוע, עד כמה שאפשר, פגיעה באוכלוסייה האזרחית ברצועה ולמקד את התקיפות נגד תשתיות ופעילי טרור. במסגרת זו הועברו לתושבי הרצועה מסרים במספר דרכים ביניהן: הטלת כרוזים, השתלטות זמנית על תדרי תחנות רדיו מקומיות המשרתות את ארגוני הטרור הפלסטינים ושליחת הודעות טלפוניות לתושבים.
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20671

שימוש באזרחים כ"מגן אנושי" 
פורסם: 25/03/2009 סוג: מאמר
עדויות נוספות לפיהן חמאס וארגוני הטרור האחרים ברצועת עזה מיקמו בסיסים, מתקנים צבאיים ועמדות שיגור רקטות ופצצות מרגמה בסמוך לבתי ספר, חלקם לפחות כאלו השייכים לאונר"א ומנוהלים על ידה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18296

רשימת פרסומים שהוצאו ע"י מרכז המידע בנושא השימוש שעושים חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה באוכלוסייה האזרחית כ"מגן אנושי" 
פורסם: 01/03/2009 סוג: מאמר
במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ולאחריו פרסם מרכז המידע למודיעין ולטרור לקטי מידע רבים אודות השימוש שעושה חמאס באזרחים כ"מגן אנושי". הפרסום המרכזי היה מחקר יסוד, שכתיבתו החלה כחצי שנה לפני המבצע והוא עודכן במהלכו של המבצע.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18310

אזרחים כ"מגן אנושי": עדויות נוספות ממקורות שונים הממחישים את השימוש, שעשתה חמאס במהלך מבצע "עופרת יצוקה", בבתי מגורים לצרכים צבאיים 
פורסם: 20/02/2009 סוג: מאמר
להלן מבחר עדווית ממקורות שונים- צילומים, תצלומי אוויר, סרטוני תקיפה, חקירת שבויים, מסמך שלל - הממחישים היטב כיצד חמאס וארגוני הטרור האחרים עשו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" שימוש בבתי מגורים לצרכים צבאיים. הבתים שימשו כמעבדות לייצור אמצעי לחימה, מחסני נשק ותחמושת, אזורים ממולכדים שנועדו לגרום לאבדות לחיילי צה"ל שיכנסו לתוכם, ודירות מסתור עבור פעילי טרור . בנוסף לכך נורו רקטות ופצצות מרגמה מקרבת בתי מגורים.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18313

סרטוני תקיפה של חיל האוויר 
פורסם: 12/02/2009 סוג: מאמר
סרטוני תקיפה של חיל האוויר הממחישים את השימוש שעשתה חמאס במהלך "עופרת יצוקה" בילדים כ"מגן אנושי " – קובץ מס' 2

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18319

עדויות אודות שימוש באוכלוסייה אזרחית כ"מגן אנושי" 
פורסם: 06/02/2009 סוג: מאמר
פעילי חמאס שנתפסו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" מסרו על מיקום אמצעי לחימה בבתי ספר, מסגדים ובתי מגורים וירי מקרב שכונות מגורים. העצורים מסרו גם כי פעילי חמאס השתלטו על הסיוע ההומניטארי ועשו בו שימוש לצרכיהם.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18321

פרסומים שהוצאו ע"י מרכז המידע בנושא השימוש שעושים חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה באוכלוסייה האזרחית כ"מגן אנושי" 
פורסם: 06/02/2009 סוג: מאמר
ב- 6 בינואר, בשבוע השני של מבצע "עופרת יצוקה", פרסם מרכז המידע למודיעין ולטרור מחקר בסיסי אודות השימוש שעושה חמאס באזרחים כ"מגן אנושי".

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18322

סרטוני תקיפה של חיל האוויר הממחישים את השימוש שעושה חמאס בתושבי רצועת עזה כ"מגן אנושי " – קובץ מס' 1 
פורסם: 03/02/2009 סוג: מאמר
להלן סרטוני תקיפה, שצולמו במהלך תקיפות חיל האוויר נגד יעדי טרור ברצועת עזה. הסרטונים צולמו במבצע "עופרת יצוקה". הסרטונים ממחישים היטב כיצד חוליות מחבלים פועלות נגד צה"ל ומשגרות רקטות לעבר ישראל מקרבת בתים, מסגדים ומוסדות חינוך, ומסכנות בכך את חיי התושבים המקומיים.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18324

עדויות של תושבי רצועת עזה על שימוש שנעשה בהם כ"מגן אנושי": 
פורסם: 29/01/2009 סוג: מאמר
עדויות של תושבי רצועת עזה על שימוש שנעשה בהם כ"מגן אנושי": בין השאר, העיד נהג אמבולנס כי במהלך מבצע "עופרת יצוקה" השתמשו פעילי חמאס באמבולנסים על מנת להתפנות מאזורי לחימה. דפוס פעולה זה מוכר לנו מהעבר.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18326

שימוש באוכלוסיה כ"מגן אנושי": דוגמאות על גבי תצלומי אוויר למיקום בסיסי טרור ואמצעי לחימה בלב שכונות מגורים ברצועת עזה 
פורסם: 22/01/2009 סוג: מאמר
פעילות צה"ל ברצועת עזה במהלך מבצע "עופרת יצוקה" חשפה את מלוא היקפו של השימוש, שעושים חמאס ושאר ארגוני הטרור באוכלוסייה האזרחית כ"מגן אנושי".

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/19046

אזרחים כ"מגן אנושי": 
פורסם: 20/01/2009 סוג: מאמר
תרשימים מבצעיים, שנתפסו שלל במהלך מבצע "עופרת יצוקה", מעידים כי חמאס מיקמה עמדות ירי, עמדות נ"ט ומטעני חבלה בלב שכונות מגורים צפופות בלב הרצועה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18333

שימוש באזרחים כ"מגן אנושי": שיגור רקטות לעבר ישראל מקרבת מבנים ובתי ספר 
פורסם: 19/01/2009 סוג: מאמר
שתי דוגמאות הממחישות את השימוש שעשתה חמאס באוכלוסייה האזרחית כ"מגן אנושי" במהלך מבצע עופרת יצוקה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18335

השימוש שעושה החמאס באזרחים כ"מגן אנושי" 
פורסם: 06/01/2009 סוג: מאמר
בעבודה זאת, שהושלמה בשבוע הראשון של מבצע "עופרת יצוקה", מובאות דוגמאות רבות, לאופן השימוש באזרחי הרצועה כ"מגן אנושי", בעת התקפות טרור נגד ישראל ובעת לחימה נגד צה"ל.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18353

שימוש באוכלוסייה כבמגן אנושי: 
פורסם: 18/06/2008 סוג: מאמר
בבית לאהיא נהרגו עשרה פלסטינים ונפצעו כמה עשרות ביניהם נשים וילדים, כתוצאה מ"תאונת עבודה", שגרמה לפיצוץ בביתו של אחמד חמודה, פעיל מבצעי בכיר בצפון הרצועה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18456

בסבב ההסלמה האחרון ברצועת עזה שבו ועשו ארגוני הטרור שימוש נרחב באזרחים כב"מגן אנושי" 
פורסם: 06/03/2008 סוג: מאמר
השימוש באזרחים כב"מגן אנושי", בניגוד מוחלט לדיני הלחימה במשפט הבינלאומי, הינו דפוס פעולה שגור אצל ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועת עזה. בשנים האחרונות הורחב ושוכלל דפוס פעולה זה הן לצרכים התקפיים (ירי רקטות ומרגמות לעבר ישראל) והן לצרכי מגננה (מניעת פגיעה בבסיסי טרור ע"י צה"ל).

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18494

שימוש באזרחים לבנוניים כ"מגן אנושי": חלא א' - מבוא 
פורסם: 06/12/2006 סוג: מאמר
שימוש באזרחים לבנוניים כ"מגן אנושי":
התשתית הצבאית רחבת ההיקף שהטמיע והסתיר חזבאללה בקרב ריכוזי אוכלוסייה אזרחית בלבנון וירי רקטות מכוון של חזבאללה לעבר יעדים אזרחיים בישראל

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18953

שימוש באזרחים לבנוניים כ"מגן אנושי":התשתית הצבאית רחבת ההיקף שהטמיע והסתיר חזבאללה בקרב ריכוזי אוכלוסייה אזרחית בלבנון וירי רקטות מכוון של חזבאללה לעבר יעדים אזרחיים בישראל 
פורסם: 06/12/2006 סוג: מאמר
עבודה זאת בוחנת את התופעה הייחודית של חזבאללה, ארגון טרור שבנה תשתית צבאית נרחבת, הכוללת אמצעי לחימה מתקדמים בתוך אזורים צפופי אוכלוסין בלבנון.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18673

ארגוני הטרור הפלסטינים, הרחיבו לאחרונה את השימוש היזום באזרחים (כולל נשים וילדים) כ"מגן אנושי" על בסיסי ופעילי טרור 
פורסם: 23/11/2006 סוג: מאמר
ארגוני הטרור הפלסטינים, המודעים לכך כי צה"ל נמנע מלתקוף במכוון אזרחים, הרחיבו לאחרונה את השימוש היזום באזרחים (כולל נשים וילדים) כ"מגן אנושי" על בסיסי ופעילי טרור. בכירים בחמא"ס ובארגוני טרור נוספים משבחים ומהללים את השימוש ב"מגן האנושי" וקוראים לעם הפלסטיני להמשיך ולהשתמש בדפוס פעולה זה על מנת לסכל תקיפות ישראליות

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18677

* * סרטונים * * *

חמאס משתמש באזרחים בעזה כמגן אנושי 
שקרי חמאס: החמאס טוענים - אנחנו יודעים את האמת 0:44
https://www.youtube.com/watch?v=_GfDUq4v7pQ&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=22
Evidence of Hamas Shooting from Within Homes 0:39
https://www.youtube.com/watch?v=rfbjO2WznEk&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=3
פשעי מלחמה שמבצע החמאס - Hamas' War Crimes 0:41
https://www.youtube.com/watch?v=Fqizsl1Vx-g&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=4
IDF Paratroopers Discover Tunnel Under a House in Gaza 0:24
https://www.youtube.com/watch?v=_-WryT5Szzw&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=5
Hamas: We Place Civilians in the Line of Fire 1:45
https://www.youtube.com/watch?v=uzFgIhFKII8&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=11
דובר חמאס מגן על מדיניות המגן האנושי 0:54
https://www.youtube.com/watch?v=v7Tpm80NvIo&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=12
Hamas Spokesperson: "We Are Leading Our People to Death" 0:16
https://www.youtube.com/watch?v=EXxAdzSHyC4&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=16
IDF Targets Weapons Caches in Civilian Neigborhood 1:50
https://www.youtube.com/watch?v=0e3xv7pI93M&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=25
חמאס הורג... 1:14
https://www.youtube.com/watch?v=FmMiydv94cw&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=26
מבצע "צוק איתן": מוקדי פעילות של ארגוני הטרור בעזה בלב אוכלוסייה אזרחית 2:02
https://www.youtube.com/watch?v=2-7UaIugheo&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=27
When Hamas Puts Civilians in the Line of Fire 1:40
https://www.youtube.com/watch?v=CMO-_qEpgg0&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=28
Hamas Spokesperson Encourages Use of Human Shield 0:32
https://www.youtube.com/watch?v=UXZEzbT0H1s&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=29
דובר חמאס: המשיכו לשמש כמגן אנושי 0:28
https://www.youtube.com/watch?v=qBS-xQvm18U&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=31

צה"ל מסייע ומתריע את האוכלוסיה האזרחית בעזה
Humanitarian Aid Transferred to Gaza 0:48
https://www.youtube.com/watch?v=lpsxiMrgVK4&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=7
הטלת כרוזים מעל רצועת עזה, היום 0:28
https://www.youtube.com/watch?v=zLDFGcOT3FQ&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=14

צה"ל נמנע מלתקוף יעדי טרור בגלל אזרחים
IDF Redirects Attack to Avoid Civilian Casualties 0:38
https://www.youtube.com/watch?v=TXrxLglOoRM&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=9
IDF Postpones Strikes on Hamas Targets after Identifying Civilians in the Area 0:53
https://www.youtube.com/watch?v=yE7ykidY7FA&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=15
IDF Aircraft Calls Off Strikes to Protect Gazan Civilians 1:15
https://www.youtube.com/watch?v=PuL-OA84p54&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=19
מבצע 'צוק איתן': ביטול תקיפה לאחר זיהוי בלתי מעורבים בסמוך למטרה 1:15
https://www.youtube.com/watch?v=Tum8C48fu08&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=20

* * * * * *

שאלה: למה ילדים נפגעים בעזה?
מידע מודיעיני איכותי רב מצביע על שימושים צבאיים במוסדות חינוך, שנעשו ע"י חמאס ושאר ארגוני הטרור בדרכים הבאות:
א. ירי רקטות ופצצות מרגמה מקרבת מוסדות חינוך.
ב. מלכוד בית ספר.
ג. מיקום תשתיות צבאיות בקרבת מוסדות חינוך.
ד. קיום פעילות צבאית בתוך מוסדות חינוך. (האוניברסיטה האסלאמית בעזה מהווה דוגמא בולטת לכך).

פעילות סמי-צבאית המתבצעת בין כותלי בתי הספר
חמאס משתמש בבתי ספר ברצועת עזה בעת חופשת הקיץ להדרכת נערים בנושאים צבאיים על ידי פעילים צבאיים של חמאס. כך למשל, האימונים הסמי-צבאיים, בין כותלי בית הספר במחנות הקיץ, שהתקיימו בקיץ 2014, כללו הדרכת תלמידים בירי רקטות וחטיפת חייל באמצעות מנהרה בשטח ישראל והעברתו לרצועה עזה, זאת ועוד, בשנים 2014-2013 יושמה ע"י חמאס תוכנית לימודים חדשה ("אלפתוה") במסגרתה עוברים מדי שנה עשרות אלפי בני נוער הכשרה צבאית בין כותלי בית הספר.

אימון צבאי בחצר בית ספר במחנה הקיץ ח'זעאה. בצילום נראה מדריך מטעם חמאס לבוש מדים מלמד את ילדי המחנה כיצד לאחוז ברובה, הילדים אוחזים ברובי צעצוע (דף הפייסבוק של מחנה הקיץ ח'זעאה, 16 ביוני 2014)


תרגיל במחנה הקיץ של אזור ח'אן יונס המדמה חטיפת חייל ישראלי מג'יפ בוער (דף הפייסבוק של מחנה הקיץ של אזור ח'אן יונס, 21 ביוני 2014)


חניכי תוכנית "אלפתוה" לבושי מדים במהלך תרגיל בו דימו תקיפת עמדת צה"ל וחטיפת חייל צה"ל (דף הפייסבוק של פרויקט אלפתוה, 28 במרץ 2013)

להמשך המסמך לחץ כאן
http://www.terrorism-info.org.il/Data/articles/Art_20680/H_120_14_2024553659.pdf

* * דיווחים (בעיקר מרוטר ומרכז המידע למודיעין וטרור) * * *
חמאס: אנו מחלקים 250,000 רימוני יד לנערים שיזרקו אותם במקום אבנים 
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=120755&forum=scoops1&viewmode=all

גורם צבאי בכיר: ''מחבלים בעזה מתניידים באמבולנסים עם ילדים'' 
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=119777&forum=scoops1&viewmode=all

כבכל שנה, מחנות קיץ לילדים ולנוער, שהתקיימו ברצועת עזה, נוצלו להטמעת האידיאולוגיה של חמאס ולאימונים סמי-צבאיים 
פורסם: 07/07/2014 סוג: מאמר

ילד צעיר מפרק רובה במחנה הקיץ, הפעולה נעשית בתוך כיתת בית ספר (דף הפייסבוק של מחנות הקיץ באזור רפיח, 2 ביוני 2014).

תכני הלימוד במחנות הקיץ של חמאס
דוגמאות לתרגילים\אימונים סמי צבאיים
להלן דוגמאות לתרגילים ואמונים סמי-צבאיים, שהתקיימו באזורים שונים של רצועת עזה, במסגרת מחנות הקיץ של שנת 2014. מהצילומים ומההסברים הנלווים אליהם עולה, כי רובם התקיימו בבתי הספר, חלקם במסגדים.
במסגרת מחנה הקיץ, שנערך בעיירה ח'זעאה, שבמזרח בח'אן יונס, נערכו אימונים סמי-צבאים בחצר בית הספר. במהלכם עברו הילדים, בין השאר, אימון ירי רקטות, מעבר מסלול צמיגים בוערים כשהם לבושים מדים ואוחזים רובי צעצוע. המדריכים (מטעם חמאס) לבשו גם הם מדים. בשטח התרגיל נראים דגלי חמאס (דף הפייסבוק של מחנה הקיץ בח'זאעה, 16 ביוני 2014).
תרגיל חטיפה: ב-21 ביוני 2014 נערך במחנה באזור ח'אן יונס אימון סמי-צבאי. האימון נערך בחצר בית הספר. הנערים תרגלו ירי רקטות וחטיפת חיילים ישראלים מג'יפ וממוצב ישראלי בתום הפשיטה (ע'זה אלא'ן, 21 ביוני 2014). בדף הפייסבוק של מחנה הקיץ נכתב: " מחנה אזור מרכז ביצע "פשיטה צבאית"... הפשיטה הסתיימה עם חטיפת שני חיילים של האויב הציוני. הם (מבצעי החטיפה) ניהלו משא ומתן לשחרורם בתמורה לשחרורם של כל אסירינו מבתי הכלא של האויב ובתמורה להכרה במדינת פלסטין ובירתה ירושלים".
ילדי בית ספר התיכון באזור רפיח השתתפו במחנה קיץ, שנקרא "אבירי חמאס". במחנה השתתפו כ-250 חניכים שחולקו לפלוגות. כל פלוגה נקראה על שם מחבל, מבכירי חמאס הנמצא בבית כלא בישראל. המחנה נערך במשך עשרה ימים ונלמדו בו מיומנויות לחימה, אימונים צבאיים והגשת עזרה ראשונה. בטקס הסיום, שנערך ב-19 ביוני 2014, בשטח קרקע שהוקצה לצורך האימונים סמוך לגבול רצועת עזה-מצרים, נכחו בכירים ממנגנון הביטחון הלאומי, אסירים משוחררים, נכבדי רפיח, ומשפחות החניכים. במהלך הטקס ביצעו החניכים תרגילים צבאיים שונים, שתרגלו במהלך שהותם במחנה (דף הפייסבוק של מחנות הקיץ באזור רפיח, 19 ביוני 2014; צפא, 20 ביוני 2014).
במחנה הקיץ בשכונת מען, שבאזור ח'אן יונס, תרגלו החניכים במסגרת הפעילות הסמי-צבאית, ירי ברובה קלצ'ניקוב (בהדרכת פעילי הזרוע הצבאית של חמאס), השתלטות על מוצב ישראלי וחטיפת חייל (דף הפייסבוק של מחנות הקיץ באזור ח'אן יונס, 23 ביוני 2014).

מחנות קיץ ברצועת עזה בשנים הקודמות
להלן מבחר לקטים של מרכז המידע אודות מחנות קיץ ברצועת עזה בשנים הקודמות:
א. 13 ביוני 2013– "ברצועת עזה נפתחו גם השנה מחנות הקיץ לילדים ולנוער המופעלים ברובם על ידי ארגוני הטרור. כבכל שנה מתקיים במחנות הללו שילוב של פעילות חברתית, אינדוקטרינציה אסלאמית ואימונים סמי-צבאיים"
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20528
ב. 30 ביולי 2012– "גם השנה נוצלו מחנות הקיץ ברצועת עזה על ידי חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועה לשילוב פעילות חברתית עם אינדוקטרינציה אסלאמית ופוליטית ואימונים סמי-צבאיים".
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20373
ג. 1 באוגוסט 2011– "גם בקיץ 2011 נוצלו מחנות הקיץ ברצועת עזה על ידי ממשל חמאס והזרוע הצבאית של חמאס לשילוב פעילות חברתית עם אינדוקטרינציה אסלאמית ופוליטית ואימונים סמי-צבאיים. מחנות הקיץ של אונר"א, המספקים לבני הנוער אופי שונה של פעילות, ספגו גם השנה ביקורת חריפה מחמאס וכמה מהם היו נתונים להתנכלויות".
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/17868

ד. 27 במאי 2010: "המאבק על חינוך של בני הדור הצעיר ברצועת עזה: מחנות הקיץ שמארגנת אונר"א – 'המתחרים' במחנות הקיץ של חמאס – מהווים יעד להתנכלויות ולאיומים. עשרות חמושים שרפו השבוע מחנה קיץ של אונר"א בעזה. חמאס גינתה את האירוע אך המעיטה ממשמעותו ו"יעצה" לאונר"א לתקן דרכיה,.
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18107
ה. 16באוגוסט 2009 – "מחנות הקיץ של חמאס ברצועת עזה משלבים פעילויות חברתיות אינדוקטרינציה פוליטית ואסלאמית ואימונים סמי-צבאיים. המחנות נועדו להצמיח מקרב בני הנוער את דור העתיד של פעילי חמאס".
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18233
ו. 21 באוגוסט 2008– "במחנות הקיץ המתקיימים ברצועת עזה מוטמעים בקרב בני הדור הצעיר אידיאולוגיה אסלאמית- רדיקלית ותרבות הטרור של חמא"ס ושאר הארגונים. בכמה מחנות עוברים הצעירים אמונים צבאיים כחלק מההכשרה לקראת הצטרפותם בעתיד לשורות ארגוני הטרור".
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18422

אינדוקטרינציה לקראת פתיחת שנת הלימודים: במסגרת התוכנית ה"מצטיינים", ששודרה בטלוויזית אלאקצא של החמא"ס, הוצג ילד שתחום הצטיינותו ג'האד (מלחמת קודש). 
פורסם: 05/09/2007 סוג: מאמר
אינדוקטרינציה לקראת פתיחת שנת הלימודים: במסגרת התוכנית ה"מצטיינים", ששודרה בטלוויזית אלאקצא של החמא"ס, הוצג ילד שתחום הצטיינותו ג'האד (מלחמת קודש). זאת במסגרת המאמץ שעושה החמא"ס להטמיע בקרב בני נוער את האידיאולוגיה האסלאמית-רדיקאלית שלה ואת תרבות המאבק והטרור נגד ישראל, שהג'האד מהווה בה מרכיב מרכזי.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18573

אינטלקטואל מצרי: תוכניות לימוד באוניברסיטת אל-אזהר מעודדות קיצוניות וטרור 
פורסם: 02/09/2005 סוג: מאמר
סיד אל-קימני, מרצה לסוציולוגיה של הדת באוניברסיטת קהיר, פרסם מאמר בשבועון המצרי "רוז אל-יוסף" בו טען כי תוכניות הלימוד באוניברסיטת אל-אזהר מכילות טקסטים המעודדים קיצוניות וטרור.
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/219

ניצול נערים וילדים ע"י ארגוני הטרור לביצוע פיגועים, פעולות תומכות טרור ופעילות אלימה נגד צה"ל 
פורסם: 01/03/2004 סוג: מאמר
בחודשים האחרונים סוכלו שלושה מקרים של שימוש בנערים לביצוע פעולות טרור או פעולות תומכות טרור: פיגוע התאבדות בישראל ע"י נער בן 17 שפוצץ עצמו ליד הכפר ג'ינספוט (ממזרח לקלקיליה); פיגוע ירי בעפולה ע"י שלושה נערים בני 15-13 שנעצרו ליד מחסום צה"ל בג'נין; הברחת אמל"ח ממצרים באזור רפיח ע"י נערים בני 14-11.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/263

ניצול נערים וילדים ע"י ארגוני הטרור לביצוע פיגועים, פעילות תומכת טרור ופעילות אלימה נגד צה"ל: המקרה של עבדאללה קורעאן 
פורסם: 01/03/2003 סוג: מאמר
ב- 15 במרס נתפס במחסום צה"ל בחוארה (דרומית לשכם) עבדאללה קורעאן, ילד פלסטיני בן 11, תלמיד כיתה ו' ממחנה הפליטים בלאטה, בניסיון להעביר תיק ובו מטען נפץ. המטען פוצץ ע"י כוח צה"ל והילד שוחרר לאחר תשאול קצר.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/266

מקורות נוספים:


פייסבוק
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/


http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2688381/


Ynet


http://www.terrorism-info.org.il/


AFP

והבנות ..

Ynet

תינוקות..

Wiki

משחקי חברה של הילדים שם:

ערוץ 7

* * סרטונים * * *
מיהם הילדים בעזה?
ילדים בטלוויזיה של חמאס: "אנחנו רוצים למות כשהידים" 1:11
https://www.youtube.com/watch?v=hwfFgbdcam0&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=6
Hamas: We Will Give Hand Grenades to Our Youth 0:29
https://www.youtube.com/watch?v=XAPyeBEwwPI&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=8
ילדים כמגן אנושי - kids as human shild 0:32
https://www.youtube.com/watch?v=1zJMHEhB6_0&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=13
תוכנית ערבית לילדים!!! 1:17
https://www.youtube.com/watch?v=LjtbErIujVc&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=32
תוכניות הטלויזיה בעזה 1:30
https://www.youtube.com/watch?v=horx3TKN_S8&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=33

צה"ל מבטל תקיפות יעדי טרור בגלל אותם ילדים
חדשות 2 - צה"ל מציג: ילדים זוהו במטרות -- התקיפות בוטלו 1:15
https://www.youtube.com/watch?v=_qOKJJeDhw4&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=17
טייס קרב שלנו מודיע לבסיס יש כאן ילדים, והתקיפה בוטלה . 0:16
https://www.youtube.com/watch?v=sMIGwvu9KdE&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=21
IDF Pilot Calls Off Airstrike After Children Spotted Near Target 0:15
https://www.youtube.com/watch?v=OtL5QitoSC0&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=24

* * * * * *

שאלה: למה בתי ספר נפגעים בעזה?
מידע מודיעיני איכותי רב מצביע על שימושים צבאיים במוסדות חינוך, שנעשו ע"י חמאס ושאר ארגוני הטרור בדרכים הבאות:
א. ירי רקטות ופצצות מרגמה מקרבת מוסדות חינוך.
ב. מלכוד בית ספר.
ג. מיקום תשתיות צבאיות בקרבת מוסדות חינוך.
ד. קיום פעילות צבאית בתוך מוסדות חינוך. (האוניברסיטה האסלאמית בעזה מהווה דוגמא בולטת לכך).

* * דיווחים (בעיקר מרוטר ומרכז המידע למודיעין וטרור) * * *

שימושים בבתי ספר לצרכים צבאיים ע"י חמאס וארגוני טרור אחרים ברצועה: הסתרת רקטות בבית ספר של אונר"א במהלך מבצע "צוק איתן" 
פורסם: 20/07/2014 סוג: מאמר
במהלך מבצע "צוק איתן" הודיעה אונר"א, כי ב-16 ביולי 2014 התגלו עשרים רקטות, שהוסתרו באחד מבתי הספר שלה ברצועה (שמו ומקומו של בית הספר לא נמסרו).
http://www.terrorism-info.org.il/Data/articles/Art_20680/H_120_14_2024553659.pdf

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20680

כבכל שנה, מחנות קיץ לילדים ולנוער, שהתקיימו ברצועת עזה, נוצלו להטמעת האידיאולוגיה של חמאס ולאימונים סמי-צבאיים 
פורסם: 07/07/2014 סוג: מאמר
כבכל שנה התקיימו ברחבי רצועת עזה, בעת החופשה מלימודים בבתי הספר, מחנות קיץ, המאורגנים ברובם ע"י חמאס (מקצתם מאורגנים ע"י ארגוני טרור אחרים ואגודות אסלאמיות).

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20664

אימונים צבאיים בין כתלי בתי הספר: ברצועת עזה הורחבה תוכנית "אלפתוה" המקנה הכשרה ואימונים צבאיים לבני הנוער. 
פורסם: 19/01/2014 סוג: מאמר
ברצועת עזה הורחבה תוכנית "אלפתוה" המקנה הכשרה ואימונים צבאיים לבני הנוער. מטרת התוכנית הינה, ליצור דור חדש של פעילים צבאיים, שישתלב בפעילות המדינית הצבאית והממשלית של חמאס.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20612

מעשה בבית הספר החקלאי בבית חאנון ובו שלושה משגרי רקטות גראד
במהלך פעילות צה"ל ברצועת עזה ב-21 ביולי 2014 זיהה כוח צה"ל בבית ספר חקלאי בבית חאנון שלושה משגרי רקטות גראד, שמוקמו בחצר בית הספר. בחלק מהמשגרים נמצאו רקטות מוכנות לשיגור (דובר צה"ל, 21 ביולי 2014).
משרד הפנים של חמאס הכחיש את הודעת אונר"א לפיה מצאו אנשי הסוכנות אמצעי לחימה, שהוסתרו באחד מבתי הספר של הארגון. לדברי ההודעה (הכוזבת) של המשרד, האירוע הינו "פברוק", שמטרתו להצדיק פגיעה באזרחים ולהעניק כיסוי ל"פשעים", שישראל מבצעת ברצועת עזה. לטענת ההודעה כל בתי הספר של אונר"א נתונים לשמירה של הסוכנות ואין כל אפשרות להכניס לתוכם אמצעי לחימה מבלי ששומרי בית הספר ידעו על כך. עוד הדגישה ההודעה, כי אין להם כל צורך להשתמש בבתי ספר כדי לאחסן אמצעי לחימה (אלראי, 20 ביולי 2014).


מימין: אחד המשגרים שנמצא בבית הספר בבית חאנון. משמאל: הודעת משרד הפנים ברצועת עזה המכחישה את הודעת אונר"א.
לצפייה בסרטון
https://www.youtube.com/watch?v=u57yxd753f8&feature=youtube_gdata_player

אנשי אונר''א החזירו רקטות לאנשי חמאס: 
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=120261&forum=scoops1&viewmode=all

20 טילים נמצאו בבית ספר השייך לאונר''א 
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=119175&forum=scoops1&viewmode=all
https://twitter.com/RaphaelAhren/status/489749647225659392
http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20680


הודעת גינוי של אונר"א על הסתרת עשרים רקטות באחד מבתי הספר שלה ברצועת עזה (17 ביולי 2014, unrwa.org)

במהלך מבצע "צוק איתן" הודיעה אונר"א, כי ב-16 ביולי 2014 התגלו עשרים רקטות, שהוסתרו באחד מבתי הספר שלה ברצועה (שמו ומקומו של בית הספר לא נמסרו). תלמידי בית הספר שהו באותה עת בחופשה. מייד לאחר שנמצאו הרקטות הודיעה אונר"א על כך ל"צדדים הרלוונטיים" (זהותם של הצדדים הללו לא אוזכרה בהודעה) ונקטה בכל הצעדים הנחוצים על מנת לשמור על הביטחון בבית הספר.
בהודעת אונר"א נאמר, כי היא "מגנה בתוקף" (strongly condemns) את הסתרת הרקטות בבית הספר ואת אותה "הקבוצה" (או ה"קבוצות") האחראית להנחת אמצעי לחימה באחד ממתקני אונר"א. בהודעה נטען, כי אירוע זה הינו הראשון מסוגו בעזה ("is the first its kind in Gaza"), ונאמר, כי הוא מסכן את האזרחים, ובכלל זה את סגל אונר"א, ומעמיד בסכנה את יכולתה של אונר"א לסייע לפלסטינים ברצועה ולהגן עליהם. אונר"א, נאמר בהודעה, מקיימת עתה חקירה מדוקדקת (a comprehensive investigation) על הנסיבות, שבהן התרחש האירוע.
הטמנת רקטות בתוך בית ספר של אונר"א ע"י ארגוני הטרור ברצועת עזה אינה מקרה חריג, שכן חמאס וארגוני הטרור האחרים עושים באופן שיטתי שימושים צבאיים במוסדות החינוך ברצועת עזה (שרבים מהם נמצאים בבעלות אונר"א). השימוש בבתי הספר לצרכים צבאיים מסכן את התלמידים, ואת סגל המורים ומהווה הפרה בוטה של דיני המלחמה הבינלאומיים.
חמאס ושאר ארגוני הטרור אינם מהססים למקם מתקנים צבאיים סמוך לבתי ספר, מסגדים ומוסדות ממשל למיניהם או לשגר רקטות ופצצות מרגמה מקרבת מוסדות חינוך. תופעה זאת נחשפה בהיקף נרחב במבצע "עופרת יצוקה" (ראו להלן). במהלך מבצע "צוק איתן" הותקף מתקן צבאי של אחד מארגוני הטרור, שהיה סמוך לבית ספר (דובר צה"ל, 9 ביולי 2014).


תקיפת מתקן צבאי סמוך לבית ספר (דובר צה"ל, 9 ביולי 2014)

חוליית מחבלים ירתה פצצות מרגמה מחצר מבנה בקומפלקס של מוסדות חינוך הנמצא בעיירה בית חאנון שבצפון רצועת עזה. 
פורסם: 02/11/2007 סוג: מאמר
חוליית מחבלים ירתה פצצות מרגמה מחצר מבנה בקומפלקס של מוסדות חינוך הנמצא בעיירה בית חאנון שבצפון רצועת עזה. לאחר הירי תפסו אנשי החוליה מחסה בתוך המבנה. זוהי דוגמא נוספת לשימוש שעושים ארגוני הטרור באוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה כב"מגן אנושי"

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18555

* * סרטונים * * *

מה קורה בבתי הספר בעזה?
Grad Rocket Launchers Discovered Next to Gaza School 1:40
https://www.youtube.com/watch?v=u57yxd753f8&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=2
מבצע "צוק איתן": תקיפת מתקן צבאי סמוך לבית הספר 0:16
https://www.youtube.com/watch?v=vmzVuyPipjA&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=30
"צוק איתן": תקיפת משגר שהוטמן בסמוך לבית ספר 0:20
https://www.youtube.com/watch?v=IhoR7BOOfZM&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=23

* * * * * *

שאלה: למה בתי חולים ואמבולנסים נפגעים בעזה?
עיקרי השימושים הצבאיים,שעשתה חמאס בבתי חולים ובמתקנים רפואיים:
א. ירי מקרבת מוסדות רפואיים.
ב. מקום מסתור לבכירי חמאס ולפעילי שטח.
ג. מיקום תשתיות צבאיות בבתי חולים או בקרבתם.
ד. אחסון אמצעי לחימה במרכזים רפואיים או בסביבתם.
ה. שימוש באמבולנסים לשם ניוד פעילי טרור בין זירות הלחימה ,העברת אמצעי לחימה חילוץ פעילים ממוקדי לחימה ולבצע סיורים

* * דיווחים (בעיקר מרוטר ומרכז המידע למודיעין וטרור) * * *

שימושים צבאיים במתקנים רפואיים ובאמבולנסים ע"י חמאס ושאר ארגוני הטרור הפועלים ברצועת עזה 
פורסם: 23/07/2014 סוג: מאמר
חמאס ושאר ארגוני הטרור מרבים לעשות שימושים צבאיים מגוונים בבתי חולים ומוסדות רפואיים. זאת מתוך ידיעה, שצה"ל נמנע מלתקוף מתקנים רפואיים והדבר מעניק מעין חסינות לתשתיות הצבאיות הנמצאות בהן.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20683
‫גורם צבאי בכיר: ''מחבלים בעזה מתניידים באמבולנסים עם ילדים''‬: 
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=119777&forum=scoops1&viewmode=all
במהלך פעילות צה"ל ברצועת עזה זיהה כוח צה"ל שני מחבלים פלסטינים עושים שימוש באמבולנס כדי לנוע ברצועת עזה על בסיס יומי (דובר צה"ל, 22 ביולי 2014).

שימוש מחבלים באמבולנס (דובר צה"ל, 22 ביולי 2014)
לצפייה בסרטון:
https://www.youtube.com/watch?v=7O114V9PdmM

אמבולנס אונר"א כ"שירות מוניות" לפינוי מחבלים חמושים משדההקרב בשכונת זייתון שבעזה 
פורסם: 01/06/2004 סוג: מאמר
"ערוץ 10" בטלוויזיה הישראלית פרסם (24 במאי) כתבה של ינון מגל, הכתב לענייני צבא, המבוססת על קלטת הוידאו שצולמה ע"י סוכנות רוייטרס בעת פעילות צה"ל בשכונת זייתון בעזה ב- 11 במאי.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/272

* * סרטונים * * *
אמבלונסים בעזה בשירות הטרור 
IDF Calls Off Airstrike After Target Enters Ambulance 0:25
https://www.youtube.com/watch?v=a9iiyhoGK08&list=PLN4IwhiPAXNWZwaHy7PVfyfFiJpyNQsgS&index=10

* * * * * *
שאלה: למה מסגדים ועיתונאים נפגעים בעזה?
השימושים הצבאיים כוללים:
א. מיקום בסיסים ומפקדות בתוך מסגדים
ב. הצבת צלפים במסגדים
ג. אחסון אמצעי לחימה
ד. הסתרת פעילי טרור
ה. שיגור רקטות ופצצות מרגמה מקרבת מסגדים
ו. מלכוד מסגדים וסביבתם
ז. מיקום מתקני חקירה במרחבי מסגדים.

* * דיווחים (בעיקר מרוטר ומרכז המידע למודיעין וטרור) * * *

שימוש במסגדים לצרכים צבאיים ע"י חמאס וארגוני טרור אחרים: המקרה של מסגד אלפארוק 
פורסם: 14/07/2014 סוג: מאמר
במהלך תקיפות חיל האוויר הישראלי במבצע "צוק איתן" הותקף ב-12 ביולי 2014 מסגד אלפארוק במחנה הפליטים נציראת, שבמרכז הרצועה. כלי התקשורת הישראלים, שהסתמכו על מקורות צבאיים, דיווחו, כי המסגד שימש כמתחם לפעולות של חמאס ומחסן רקטות ואמצעי לחימה (רשת ב', וואלה חדשות, 12 ביולי 2014).

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20672

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 4 (שימוש במתקני תקשורת זרים למטרות הסוואה והגנה ע"י פעילי טרור) 
פורסם: 20/11/2012 סוג: מאמר
במהלך היממה האחרונה נחשפו שני מקרים בהם עשו פעילי טרור שימוש ברכב ובמבנה המשמשים את התקשורת הזרה ברצועת עזה למטרות הסוואה והגנה: במקרה אחד נסע פעיל חמאס בכיר ברצועת עזה במכונית עליה הכיתוב TV שנועד לסמן לכלי טיס של חיל האוויר שלא לפגוע בה.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20428

ניתוח השימוש הצבאי שעושים ארגוני הטרור במסגדים ראו לקט מידע מה-1 במרץ 2009: 
"שימוש במסגדים לצרכים צבאיים ופוליטיים ע"י חמאס וארגוני טרור אחרים. שימוש זה, שמצא ביטוי במבצע "עופרת יצוקה", רווח בעולם הערבי והמוסלמי. על-פי דיני הלחימה בינלאומיים, מסגדים המשמשים לצרכים צבאיים המאבדים את ההגנה המיוחדת הניתנת להם, ובכך הם עשויים להפוך ליעד לגיטימי לתקיפה".
http://www.terrorism-ingo.org.il/he/article/18308

* * * * * *
שאלה: למה ע"פ משרד הבריאות העזתי כמות ההרוגים בעזה גדולה ואחוז האזרחים גבוה?

* * דיווחים (בעיקר מרוטר ומרכז המידע למודיעין וטרור) * * *

* * * עמוד ענן * *

ממצאי ניתוח שמות המחבלים ההרוגים במבצע "עמוד ענן" ובחינת היחס בינם לבין אזרחים בלתי מעורבים, שנהרגו בשוגג* 
פורסם: 16/12/2012 סוג: מאמר
לקט מידע זה מפרט תוצאות בדיקה של שמות הפלסטינים, שנהרגו במבצע "עמוד ענן", מחבלים ואזרחים בלתי מעורבים.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20444

מניתוח זהות ההרוגים הפלסטינים במבצע "עמוד ענן" בולט היקפה הנרחב של תופעת "הזהות הכפולה" של פעילי מנגנוני הביטחון של ממשל חמאס 
פורסם: 16/12/2012 סוג: מאמר
מניתוח זהות ההרוגים הפלסטינים במבצע "עמוד ענן" בולט היקפה הנרחב של תופעת "הזהות הכפולה" של פעילי מנגנוני הביטחון של ממשל חמאס, שמילאו במקביל תפקידים בזרוע הצבאית-טרוריסטית של חמאס וארגונים נוספים*

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20445

קצת נתונים על הרג חפים מפשע במלחמות עיראק, אפגניסטן, פקיסטן (ברור שיש עוד): 
http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=read_count&om=118876&forum=scoops1&viewmode=all
http://www.costsofwar.org/sites/default/files/Direct%20War%20Death%20Toll%20in%20Iraq,%20Afghanistan%20and%20Pakistan%20since%202001%20to%20April%202014%206%2026.pdf
http://www.costsofwar.org/article/civilians-killed-and-wounded


* * * * * *

מקורות
עדכוני מבצע "צוק איתן" ממרכז המידע למודיעין וטרור

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 11 (23 ביולי 1200)
פורסם: 23/07/2014 סוג: מאמר
נמשכת הלחימה בין צה"ל לבין חמאס ושאר ארגוני הטרור במוקדי החיכוך השונים ברצועת עזה בדגש על השכונה שג'אעיה. ארגוני הטרור מרבים לעשות שימוש בירי נ"ט, ירי צלפים והטמנת מטענים במגמה להרבות נפגעים לצה"ל ולהפגין עמידה איתנה. צה"ל מצידו, ממקד מאמצים בחשיפת מנהרות טרור והשמדתן.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20684

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 10 (22 ביולי 1200)
פורסם: 22/07/2014 סוג: מאמר
במוקדים שונים ברצועת עזה, בדגש על שכונת שג'אעיה, נמשכת הלחימה בין צה"ל לבין חמאס ושאר ארגוני המחבלים. צה"ל ממשיך בחשיפת ופיצוץ של מנהרות טרור, חלקן מנהרות חודרות לשטח ישראל (עד כה נחשפו כ-45 פירי מנהרות ו-16-14 מנהרות, שנחשפו בשלמותן).

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20682

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 9 (21 ביולי 1200)
פורסם: 21/07/2014 סוג: מאמר
מוקד הלחימה הקרקעית הינו שג'אעיה, שכונה רווית אוכלוסייה במזרח העיר עזה. התקריות, שהתחוללו בה בין צה"ל לבין פעילי חמאס וארגוני טרור אחרים היו הקשות ביותר מאז תחילת המהלך הקרקעי ועלו לצה"ל במחיר כבד של 13 הרוגים (סה"כ נהרגו במהלך המבצע 18 חיילי צה"ל).
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןמצריםמגן אנושירקטותעזה
קרא עוד

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20681

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 8 (20 ביולי 1200)
פורסם: 20/07/2014 סוג: מאמר
בליל 11-10 ביולי 2014, בתום יומו העשירי של מבצע "צוק איתן", ולאחר שיוזמת הפסקת האש המצרית עליה הסכימה ישראל נדחתה ע"י חמאס, נפתח שלב חדש במהלכו החל צה"ל בפעילות קרקעית במרחב רצועת עזה.
הג'האד האסלאמי בפלסטיןחמאסמאבק בטרורהסכסוך הישראלי פלסטינינתונים
קרא עוד

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20679

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 7 (17 ביולי 1200)
פורסם: 17/07/2014 סוג: מאמר
ה-16 ביולי ביקש האו"ם לקיים "הפוגה הומניטארית" כדי לאפשר לאוכלוסייה הפלסטינית להצטייד ולתקן תשתיות. ישראל וחמאס הביעו הסכמתן.
עזהרקטותילדיםחמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןלבנון


http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20678

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 6 (16 ביולי 1200)
פורסם: 16/07/2014 סוג: מאמר
הפסקת האש, שיזמה מצרים והתקבלה ע"י ישראל, נדחתה על ידי חמאס. במהלך ה-15 ביולי 2014 גבר ירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר ישראל (125 נפילות ב-15 ביולי). הירי גבה הרוג ישראלי, שנפגע מרסיסי פצצת מרגמה. לנוכח זאת, שב צה"ל לתקוף מהאוויר יעדי טרור ברצועה. ראש ממשלת ישראל הצהיר, כי אין ברירה לישראל אלא להעצים את המערכה עד להשבת השקט לאזרחי ישראל תוך פגיעה משמעותית בחמאס.
מגן אנושירקטותעזהמצריםחמאסלבנון
קרא עוד

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20676

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 5 (15 ביולי 1200)
פורסם: 15/07/2014 סוג: מאמר
בצל המשך ירי הרקטות לעבר ישראל, פרסמה מצרים יוזמה להפסקת אש, החל מה-15 ביולי 2014 0900. ישראל הודיעה בבוקר ב-15 ביולי, כי החליטה להיענות ליוזמה המצרית ולנצור את האש. מנגד חמאס והג'האד האסלאמי בפלסטין דחו את ההודעה המצרית והודיעו, כי היא אינה מחייבת אותם. ואכן בשטח נמשך הירי ואף גבר. תחילה לעבר ישובי עוטף עזה ואחר כך שוגרו רקטות לעבר אשקלון, אשדוד, ראשון לציון, זיכרון יעקב ויוקנעם.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןמצריםהסכסוך הישראלי פלסטינינתונים

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20674

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 4 (14 ביולי 1200)
פורסם: 14/07/2014 סוג: מאמר
ביממה האחרונה נמשך מבצע "צוק איתן" בדפוס המוכר: צה"ל המשיך בהתקפות אינטנסיביות על יעדי טרור ברצועה בעוד, שחמאס ושאר ארגוני הטרור, המשיכו בירי מאסיבי של רקטות לעבר ישראל (כולל לעבר מרכזה של ישראל ולעבר חיפה). במקביל, נמשך "טפטוף" ירי הרקטות משטח לבנון ובוצע ירי פצצות מרגמה בצפון רמת הגולן. הקריאות בזירה הבינלאומית להפסקת אש לא הניבו התקדמות של ממש.
עזהמגן אנושירקטותחמאסהסכסוך הישראלי פלסטיניהג'האד האסלאמי בפלסטין
קרא עוד

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20673

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 3 (13 ביולי 1200)
פורסם: 13/07/2014 סוג: מאמר
מדינת ישראל – נגררה למבצע "צוק איתן" בעקבות ירי רקטות אינטנסיבי מרצועת עזה במהלך מבצע "שובו אחים". ישראל הצליחה, עד כה, לפגוע בתשתית הצבאית של חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה, באמצעות תקיפות אינטנסיביות מהאוויר (מגובות ע"י פעילות ימית ויבשתית). כמו כן הצליחה ישראל לצמצם באופן משמעותי את הפגיעות בקרב האוכלוסייה האזרחית הודות לביצועיה של מערכת "כיפת ברזל" ולהתנהלות נכונה של העורף האזרחי.
רקטותעזהחמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןהסכסוך הישראלי פלסטיני
קרא עוד

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20670

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 2 (10 ביולי 1200)
פורסם: 10/07/2014 סוג: מאמר
מבצע "צוק איתן" נמשך מאז ערב 7 ביולי 2014. ביממה האחרונה המשיך צה"ל לתקוף מהאוויר ומהים יעדי טרור ברחבי הרצועה. מאז תחילת המבצע הותקפו, בעיקר מהאוויר, 785 מטרות טרור ברצועה. בין היעדים, שהותקפו: פעילי טרור, משגרי רקטות, מחסני אמצעי לחימה, מתחמים צבאיים, מנהרות טרור ועוד. כמו כן הושמדו ברצועה, מאז תחילת המבצע, מאות טונות של חומרי נפץ, שהיו ברשות ארגוני הטרור (דובר צה"ל, 10 ביולי 2014).
הג'האד האסלאמי בפלסטיןחמאסהסכסוך הישראלי פלסטינירקטותעזהנתונים

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20668

מבצע "צוק איתן" – עדכון מספר 1 (9 ביולי 1200)
פורסם: 09/07/2014 סוג: מאמר
מבצע "צוק איתן", שהחל ב-8 ביולי 2014 לפנות בוקר, נכנס ליומו השני. מהתבטאויות בכירים ישראלים עולה, כי מטרת המבצע היא להחזיר את השקט, להגן על האזרחים במדינת ישראל ולפגוע בחמאס ובארגוני הטרור האחרים הפועלים ברצועה. זאת, באמצעות מניעה ושיבוש של התקיפות מרצועת עזה, הפסקה של ירי הרקטות מרצועת עזה וחזרה למצב של רגיעה. כמו כן חותרת ישראל לייצב את המצב ביהודה ושומרון (שם נשמרת רגיעה יחסית) תוך אבחנה ברורה בין אזורים אלה לבין רצועת עזה.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןהסכסוך הישראלי פלסטינינתוניםרקטותעזה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20667

* * * * *

עדכוני מבצע "עמוד ענן" ממרכז המידע למודיעין וטרור

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 8 ( 22 בנובמבר 1300)
פורסם: 22/11/2012 סוג: מאמר
ב-21 בנובמבר 21:00 נכנסו לתוקפן הבנות אודות הפסקת הלחימה בין ישראל לחמאס (ושאר ארגוני הטרור הפועלים ברצועת עזה). ההסכם הושג בחסות מצרית ובמעורבות אמריקאית. לאחר 21:00 עדיין נפלו כ-10 רקטות בדרום ישראל אולם מאז 23:00 השתרר שקט מוחלט.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןמאבק בטרורהסכסוך הישראלי פלסטינימצריםעזה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20433

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 7 ( 21 בנובמבר 1300)
פורסם: 21/11/2012 סוג: מאמר
ביממה האחרונה חלה הגברה בהיקף ירי הרקטות והחמרה במידת הקטלניות שלו.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןמאבק בטרורהסכסוך הישראלי פלסטיני

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20431

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 6 - פעילי הג'האד האסלאמי בפלסטין וחזבאללה מבליטים את מרכזיותה של איראן בסיוע הצבאי לארגוני המחבלים ברצועה ובכלל זה אספקת רקטות "פג'ר 5". גם בתקשורת האיראנית התפרסמו דברי שבח לסיוע הצבאי האיראני למחבלים
פורסם: 21/11/2012 סוג: מאמר
בארבע השנים, שחלפו מאז מבצע "עופרת יצוקה", מילאה איראן תפקיד מרכזי בתהליך השיקום והשדרוג של היכולת הצבאית של חמאס (עימה התגלתה מחלוקת עקב ההתקוממות בסוריה) ושל הג'האד האסלאמי בפלסטין (הארגון המקורב ביותר לאיראן).
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןהסכסוך הישראלי פלסטינימאבק בטרור

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20430

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 5 (20 בנובמבר 1300)
פורסם: 20/11/2012 סוג: מאמר
ב-19 בנובמבר ובמחצית הראשונה של 20 בנובמבר, יומו השביעי של מבצע "עמוד ענן", נמשך ירי אינטנסיבי של רקטות לעבר ישראל.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןהסכסוך הישראלי פלסטינימאבק בטרור

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20429

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 4 (שימוש במתקני תקשורת זרים למטרות הסוואה והגנה ע"י פעילי טרור)
פורסם: 20/11/2012 סוג: מאמר
במהלך היממה האחרונה נחשפו שני מקרים בהם עשו פעילי טרור שימוש ברכב ובמבנה המשמשים את התקשורת הזרה ברצועת עזה למטרות הסוואה והגנה: במקרה אחד נסע פעיל חמאס בכיר ברצועת עזה במכונית עליה הכיתוב TV שנועד לסמן לכלי טיס של חיל האוויר שלא לפגוע בה.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןמאבק בטרורמגן אנושיהסכסוך הישראלי פלסטיני

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20428

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 3 ( 19 בנובמבר 1300)
פורסם: 19/11/2012 סוג: מאמר
ב-18 בנובמבר ובמחצית הראשונה של 19 בנובמבר נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל הגם שביממה האחרונה חלה ירידה ביחס ליום שלפניו.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןהסכסוך הישראלי פלסטינימאבק בטרור

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20427

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 2 ( 18 בנובמבר 1300)
פורסם: 18/11/2012 סוג: מאמר
במחצית הראשונה של ה-18 בנובמבר, יומו החמישי של מבצע "עמוד ענן", נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל (כ-70 נפילות ובכלל זה רקטה אחת, שיורטה באזור תל-אביב ע"י כיפת ברזל). כמו כן נמשכו תקיפות צה"ל נגד יעדי טרור ברצועה.
הסכסוך הישראלי פלסטיניחמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןמאבק בטרורמצרים

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20426

מבצע עמוד ענן - עדכון מספר 1 (15 בנובמבר 1300)
פורסם: 15/11/2012 סוג: מאמר
ב-14 בנובמבר 2012 בשעות אחר הצהרים פתח צה"ל במבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה. "יריית הפתיחה" של המבצע הייתה הריגתו של אחמד אלג'עברי, המפקד הצבאי הבכיר של חמאס, ופגיעה קשה במערך הטילים ארוכי הטווח (פג'ר 5) של חמאס והג'האד האסלאמי בפלסטין, שמקורם באיראן.
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןעזהמאבק בטרורהסכסוך הישראלי פלסטיני

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20425
* * * * *

מאמרים בנוגע לחינוך וילדים ברצועת עזה

ברצועת עזה נפתחו גם השנה מחנות הקיץ לילדים ולנוער המופעלים ברובם על ידי ארגוני הטרור.
פורסם: 17/06/2013 סוג: מאמר
ברצועת עזה נפתחו גם השנה מחנות הקיץ לילדים ולנוער המופעלים ברובם על ידי ארגוני הטרור. כבכל שנה מתקיים במחנות הללו שילוב של פעילות חברתית, אינדוקטרינציה אסלאמית ואימונים סמי-צבאיים
חמאסהג'האד האסלאמי בפלסטיןשיווק הטרורחינוךילדיםבתי ספר

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20528

ברצועת עזה מיושמת ע"י חמאס תוכנית לימודים חדשה ("אלפתוה") במסגרתה עוברים עשרות אלפי בני נוער הכשרה צבאית. מטרת התוכנית הינה ליצור דור חדש של פעילים ותומכים ולהבטיח את שלטונה של חמאס ברצועה לטווח הארוך*.
פורסם: 08/05/2013 סוג: מאמר
מאז ספטמבר 2012 מיישמת חמאס בבתי הספר התיכוניים ברצועה תוכנית לימודים חדשה בשם "אלפתוה" (נעורים\ גבורה). במסגרת התוכנית עוברים עשרות אלפי בני הנוער ברצועה הכשרה צבאית, תיאורטית ומעשית.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20511

הארגון הפלסטיני PCHR, הממלא תפקיד מרכזי בלוחמה המשפטית נגד ישראל, פועל למנף את אירועי מבצע "עמוד ענן" להגשת תביעות משפטיות נגד אישים ישראליים.
פורסם: 29/04/2013 סוג: מאמר
הארגון הפלסטיני PCHR, הממלא תפקיד מרכזי בלוחמה המשפטית נגד ישראל, פועל למנף את אירועי מבצע "עמוד ענן" להגשת תביעות משפטיות נגד אישים ישראליים. הוא גם דוחק ברשות הפלסטינית לנצל את מעמדה הבינלאומי על מנת לתבוע את ישראל בבית הדין הבינלאומי לפשעים בהאג.
חמאסהרשות הפלסטיניתמתקפת דה-לגיטימציה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20506

חינוך לטרור: חמאס הגבירה פעילותה הצבאית והתודעתית בקרב בני הנוער ברצועה המכוונת לטפח את דור העתיד, כדי שימשיך בדרך הטרור נגד ישראל ויבטיח את שלטונה ברצועה
פורסם: 04/02/2013 סוג: מאמר
תנועת חמאס מייחסת חשיבות רבה לטיפוח הדור הצעיר ברצועת עזה ופועלת להטמיע בקרבו את הערכים האידיאולוגיים של התנועה.
חמאסהסכסוך הישראלי פלסטיניעזהילדיםבתי ספרשנאה

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20471

גם השנה נוצלו מחנות הקיץ ברצועת עזה על ידי חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועה לשילוב פעילות חברתית עם אינדוקטרינציה אסלאמית ופוליטית ואימונים סמי-צבאיים.
פורסם: 30/07/2012 סוג: מאמר
כבכל קיץ, גם השנה התקיימו ברצועת עזה בעת חופשת הקיץ, מחנות לילדים. רוב המחנות השנה אורגנו על ידי ממשל חמאס ומקצתם על ידי הג'האד האסלאמי בפלסטין וארגונים נוספים. בסה"כ השתתפו השנה כמאה אלף תלמידים בכל מחנות הקיץ.
חמאסמחקר שוטףשיווק הטרורילדיםעזהחינוך

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/20373

במחנות הקיץ המתקיימים ברצועת עזה מוטמעים בקרב בני הדור הצעיר אידיאולוגיה אסלאמית- רדיקלית ותרבות הטרור של חמא"ס ושאר הארגונים. בכמה מחנות עוברים הצעירים אמונים צבאיים כחלק מההכשרה לקראת הצטרפותם בעתיד לשורות ארגוני הטרור.
פורסם: 28/08/2008 סוג: מאמר
מידי שנה מארגנים החמא"ס ושאר ארגוני הטרור בעת חופשת הלימודים, מחנות קיץ לבני הדור הצעיר, מגיל הגן ועד האוניברסיטה. במחנות הקיץ הללו עוברים הילדים והנערים אינדוקטרינציה אסלאמית-רדיקלית ומוטמעת בהם תרבות הטרור (ה"התנגדות") של חמא"ס, הג'האד האסלאמי בפלסטין וארגוני טרור נוספים. זאת כחלק מתהליך ממושך, הנמשך מהגן ועד לאוניברסיטה, המכוון להפוך את הילדים לפעילים או לפחות לתומכים של ארגוני הטרור הפלסטינים השונים.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18422

* * * * *

מאמרים נוספים ממרכז המידע למודיעין וטרור

התנהלות חמאס ואופיו של איום הטרור מרצועת עזה. בחינת תכני דו"ח גולדסטון לעומת הממצאים העובדתיים.
פורסם: 10/03/2010 סוג: מאמר
מסמך זה כולל את תמצית ממצאיה המרכזיים של עבודת מחקר הבוחנת את אופן התייחסותו של דו"ח גולדסטון להתנהלות חמאס ברצועת עזה לפני מבצע "עופרת יצוקה" ובמהלכו.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/19064

טרור המתאבדים בשנות העימות הישראלי פלסטיני (ספטמבר 2000- דצמבר 2005)
פורסם: 21/12/2005 סוג: מאמר
מאז סוף ספטמבר 2000 מנהלים ארגוני הטרור הפלסטיניים מערכת טרור נגד ישראל, חסרת תקדים בהיקפה ובעוצמתה. במהלך העימות עשו ארגוני הטרור שימוש נרחב בטרור המתאבדים ("הפצצה האנושית"), שנתפס בעיניהם כ"נשק האסטרטגי" היעיל ביותר לרציחתם של אזרחים ישראליים.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/18891

אפיונים לאופיו ולפעילותו הטרוריסטית של ה"חמא"ס" (מהדורה מעודכנת)
פורסם: 01/08/2004 סוג: מאמר
תנועת ה-"חמא"ס" הוקמה בשנת 1987, עם תחילת העימות האלים הראשון, על יסודות תשתית "האחים המוסלמים" ברצועה וב-יהו"ש. הקמתה שיקפה החלטה של הזרם האסלאמי בראשות אחמד יאסין שלא להתמקד עוד רק ב-"דעווה" - שינוי פני החברה הפלסטינית בדרכי תעמולה, הסברה וחינוך (כדרכם של "האחים המוסלמים"), אלא להוסיף גוון לאומי פלסטיני. הדבר מתבטא בהצבת חיסול ישראל כיעד מרכזי וב ביצוע טרור נגד ישראל ככלי מרכזי לקידום יעד זה.

http://www.terrorism-info.org.il/he/article/118

* * * * *

אין תגובות: